logotype.png, 47kB

Kouzelnk Milo Mal - Karetn Magie

EN

O mně

Jmenuji se Miloš a je mi 35 let. Kouzla a magické triky jsem obdivoval a okrajově se pokoušel proniknout do jejich tajů již od dětství. Před několika lety jsem se ke své dávné zálibě vrátil a nyní se kouzlům věnuji "naplno". Mým hlavním motivem je radost z kouzlení a pokud mi to jen trochu půjde, budu se kouzlům věnovat i nadále.

Už když jsem se jako dítě dostal ke své první kouzelnické knížce od pana Miroslava Švadlenky, pochopil jsem, že mi nestačí vědět, jaká je za každým kouzlem “finta”, ale že mnohem více uspokojení mi dává tato kouzla ovládnout a předvádět je udiveným lidem z mého okolí. Tehdy jsem si ještě neuvědomoval, že kouzelnictví je více než cokoliv jiného uměním, že jeho ovládnutí vyžaduje spoustu hodin poctivého tréninku a tvůrčího důvtipu každého z nás a všech, kteří kouzlům věnovali svůj čas a byli a jsou ochotni se o svá tajemství podělit.

Pro mě je kouzlení záliba, ve které mohu neustále objevovat nové a nové věci, sám si je upravovat podle své libosti, ale zejména svého přesvědčení, že to a to vylepší efekt kouzla. Mohu sám sebe neustále překonávat, jiné překvapovat a snad i to nejkrásnější – okouzlovat je a třeba v některých vzbudit alespoň trochu naděje, iluzí a víry ve sny a zázraky. Když jsem se definitivně oddal tomuto koníčku a začal se mu věnovat “naplno”, splnil jsem si tak svůj dávný sen.

Ačkoliv jsem alespoň okrajově zakusil prakticky všechna odvětví moderní magie, mou stěžejní specializací zůstala a zůstává kartomagie - kouzla, která mohu předvádět s obyčejným balíčkem karet, prakticky kdekoliv z naprosté blízkosti ... kouzla, ve kterých je stále co objevovat a která dávají obrovský prostor pro improvizaci a aktivní interakci s diváky.

Dne 2. července 2005 jsem se stal členem výběrového klubu Magická lóže M.S.Patrčky.


V současné době se věnuji i zaučování a pomoci začínajícím kouzelníkům.

----------

"V dětství má člověk spoustu iluzí, nadějí a víry, které postupem času a s věkem často ztrácí. Rád bych v sobě a v jiných alespoň částečně některé iluze, naděje a víru uchoval, neboť je to ta největší hybná síla a inspirace, kterou mám ..."

fotografie