logotype.png, 47kB

Kouzelnk Milo Mal - Karetn Magie

EN

Nabídka vystoupení


Karetní kouzla dle libosti

- moje "specializace": zakládám si na tom, že používám pouze obyčejný balíček karet, který si mohou diváci prohlédnout (event. většinu kouzel, co předvádím je možné předvést i s jakýmikoliv zapůjčenými kartami), s diváky v naprosté blízkosti i ze všech stran. Kouzla, se kterými se mi podařilo prosadit jak u tisíců diváků každého věku, tak i mezi kouzelníky (na soutěžích a kouzelnických festivalech) a na televizních obrazovkách.

- street-magic nebo tablehopping

- do programu jsou aktivně zapojeni diváci s tím, že některá kouzla se odehrávají přímo v jejich rukách

- ucelené vystoupení u jednoho stolu (pro větší publikum vhodná projekce), nebo součást volné zábavy, kdy kouzelník přechází stůl od stolu a podle zájmu předvádí kouzla divákům přímo před jejich očima.

- po předchozí domluvě možnost uspořádat workshop pro děti (max. 10-15 dětí), při kterém se děti naučí a vyzkouší si několik jednodušších kouzel s kartami, míchání karet, základní manipulace, kouzelnické "desatero" a mnoho dalšího, aby samy mohly "okouzlit" své příbuzné a kamarády atp.


Mé kartomagické vystoupení může obsahovat například následující sestavy:


"Kontrola nad kartami"
- desetiminutová sestava, ve které se přesvědčíte, jakou může mít kouzelník kontrolu nad zamíchaným, neupraveným balíčkem karet - a to i poslepu se zavázanýma očima.

"Mistrovství s kartami"
- nechte si předvést, co všechno kouzlení s kartami může obnášet - efektní míchání, rozpoznání karty, kterou si divák sám vybral nebo si ji dokonce jen myslel, jak kouzelník pozná "letmým pohledem" přesný počet karet v divákem sejmuté části balíčku nebo si rychle zapamatuje pořadí karet v celém a divákem zamíchaném balíčku

"Karetní Triumph"
- kouzelnická legenda Dai Vernon kdysi míchal karty, prohazoval je i tak, že byly obrázky nahoru a dolů. Jeho malý synek, když to viděl, řekl: "Tati, kdybys uměl ty karty takhle zpřeházené jen tak položit na stůl a ony byly najednou srovnané všechny stejným směrem, to by bylo to nejlepší kouzlo s kartami - "triumf!". Vernonovi se to samozřejmě podařilo a i toto neuvěřitelné kouzlo můžete vidět - i ve více variacích - na vlastní oči ze vzdálenosti několika centimetrů.

"Páry na plese"
- představte si, že jednotlivé karty v balíčku představují dámy a pány na jednom plese. A stejně jako oni tančí, seznamují se i rozcházejí ... Sedmiminutová sestava "proměn", rovněž s neupraveným a divákem zamíchaným balíčkem karet, která je navíc celá provázena ve verších.

"Berglasův efekt"
- kouzlo, které se opravdu nemůže opakovat a předvádět "jen tak na požádání". Jeho podmínky jsou takové, že jej sami kouzelníci označili za "svatý grál karetní magie", neboť ani většina z nich neví, jak funguje - karty jsou před diváky na stole, kouzelník se jich ani nedotkne, jeden nedomluvený divák si řekne jakoukoliv kartu, druhý nedomluvený divák si řekne číslo, třetí nedomluvený divák si vybere, zda karty počítat "zvrchu nebo zespodu" balíčku. Bez kouzelníkovy manipulace je pak karta na té pozici, kterou všichni tři diváci určili - může odpočítat sám další (a samozřejmě nedomluvený) divák.

Karetní "skořápky"
- kouzelník si s Vámi zahraje variaci na klasické skořápky. Ne proto, aby Vás podvedl, ale pouze Vás přesvědčil a poučil o tom, že tuto hru nemáte o peníze nikdy hrát. Uvidíte skutečné finty podvodných skořápkářů, i věci, které Vám skořápkář nikdy neukáže. Efektní a divácky osvědčená sestava.

"Proč se mnou nikdo nechce hrát karty ..."
- aneb jak ze zamíchaného balíčku rozdat karty na poker nebo black-jack tak, aby vyhrál konkrétní hráč bez ohledu na to, kolika lidem se rozdává nebo který z nich má vyhrát? I to je možné, samozřejmě jen v rukách kouzelníka.

... a mnoho dalšího.


Ostatní mikromagie a další kouzla
- např. tzv. "sponge" míčky, kouzla s provazy, tzv. "Ninja kruhy", mnemotechnika (zázračná paměť), kouzla pro děti, baloon magic (modelování předmětů a zvířátek z balónků), atp.

fotografie
fotografie
fotografie
fotografie